Home

Odkazy

Návod:

Nastavení otáčení motoru SG-2100 s kartou VisionPlus Twinhan VP 1030 a pár rad a postřehů k této kartě.

 

 

   Je možné, že jsem diletant a neumím pracovat s vyspělou technikou firmy Twinhan, ale i tak Vám radím. Nekupujte si tuto kartu, když existuje na trhu karta Skystar2

 

Postup:

 • Postup složení motoru a nastavení úhlů je stejný jako u karty Skystar2.

 •  

 • Pro kartu Twinhan nemůžete použít plugin SS2DiSEqC16.zip, protože ten je napsán jen pro kartu Skystar2. Já tedy použil plugin DiseqcU, který jsem nahrál do kořenového adresáře programu ProgDVB.

 •  

 • Tento Plugin je velmi jednoduchý na nastavení. Otevřeme si jeho okno (obr.1) a zapíšeme svoji zeměpisnou šířku a délku a zadáme nejbližší satelit (obr.2). Jestli chceme, aby se nám motor automaticky přesunul při přepnutí na program na jiném satelitu, tak ještě zaškrtneme volbu "Autodrive..." Pak již jen dáme zavřít okno.

 •  

 • Samotné vysílání motoru na jiné družice provádíme tlačítkem "Motor Diseq commands" (obr.3) V seznamu si jen stačí vybrat družici a motor na ní poslat tlačítkem "Go to selected sat". (obr.4).

 •  

 • Další ladění a hledání signálu je opět stejné jako u karty Skystar2.

Na závěr pár postřehů, které jsem bohužel zaznamenal u karty Twinhan VisionPlus.

 1. Karta je hardwarově nestabilní. Projevuje se to tím, že čas od času samovolně přestane napájet konvertor. Zobrazuje se hláška LNB POWER OFF ERROR. Restart nepomáhá. Musí se vypnout a znovu zapnout PC. V horším případě dokonce kartu přehodit do jiného PCI slotu.

 2. Ani se nesnažte kartu používat s dodaným software Win-DTV. Vyzkoušel jsem tři verze. S jednou karta nefungovala vůbec a ve zbývajících dvou se většina programů seká.

 3. V porovnání s ProgDVB byla nalazena ve Win-DTV asi jen polovina programů. Zbytek kanálů na témže satelitu Win-DTV prostě nenašel.

 4. V porovnání s kartou Skystar2 vykazuje v jednom software (Progdvb) zhruba o třetinu horší signál.

 5. Je tu ještě faktor kompatibility. Pro tuhle kartu toho nebylo napsáno zdaleka tolik, co pro karty Skystar. Například nejoblíbenější DVB program AltDVB s ní nechodí.

 6. Takže závěrečné resumé: NEBRAT - zvlášť když je zhruba za 3000,- oproti kartě Skystar2, která je za 2000,-.

 

 
   
   
   
   
   
       

NAVRCHOLU.cz